Viimased päevad on näidanud, et meie kõikide jaoks äreval ajal on Eesti inimesed valmis igati Ukrainat aitama. Kindlasti on ka haridusasutustel nutikaid mõtteid ja erinevaid võimalusi, kuidas Ukraina ja ukrainlaste heaks panustada lisaks võimalikule hariduse andmisele.

Abi pakkumise ja vajaduse koordineerimine on kiireks ja tõhusaks toimetamiseks võtmetähtsusega. Selleks, et abi jõuaks abivajajateni ning oleks just see, mida tarvis, koordineerib keskselt abipakkumisi MTÜ Eesti Pagulasabi. Konkreetsete majutuskohtade, reisi korraldamise või vabatahtlike abipakkumiste info palume kõigil abistajatel sisestada MTÜ Eesti Pagulasabi kodulehel olevale vormile: https://www.pagulasabi.ee/paku-abi

MTÜ Pagulasabi kontaktisik on Anu Viltrop ().

MTÜ Eesti Pagulasabi saab toetada heategevusnumbritel:
9003801 (5 eurot),
9003802 (10 eurot),
9003803 (50 eurot).

Samuti võib seda teha annetuslehel www.pagulasabi.ee/toeta-meid ja pangaülekandega endale sobivas summas:
MTÜ Eesti Pagulasabi annetuskonto
SEB pangas (a/a EE791010220258852223) ja
Swedbankis (a/a EE392200221056272250).

Sõjapõgenike vastuvõtukeskus Tallinnas
Niine 2, Tallinn
Lähim ühistransport: tramm nr 1 ja 2, Põhja puiestee peatus (Google kaart)
Avatud 24/7

Rahaliste või esemeliste annetustega Ukraina inimeste abistamise võimalused:

Algatus "Ukraina heaks!" - https://www.ukrainaheaks.ee vahendab vabaühenduste – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele.
Neile ühingutele saavad ettevõtjad tulumaksuseaduses sätestatud piirides annetada maksuvabalt ning eraisikutel on võimalik tehtud annetused hiljem oma maksustatavast tulust maha arvata.
Rohkem infot leiab kampaanialehel: https://www.facebook.com/ukrainaheaks.

Eesti Punane Rist - https://redcross.ee kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmehd, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid.
Täpsem info: https://redcross.ee/anneta/ukraina

Muu vajalik info:

• Kriis.ee kodulehele on loodud kolmes keeles alamleht - Julgeoleku olukord Euroopas, kust leiab teemakohast infot: https://kriis.ee/julgeolekuolukord-euroopas

• Vajadusel saab Ukrainat puudutavates küsimustes abi ka riigiinfo telefonilt 1247.

• Haridusasutuste jaoks oleme ministeeriumi kodulehel loonud alamlehe, kus täiendame pidevalt uussisserännnanutele hariduse andmisega seonduvat infot: https://www.hm.ee/et/uussisserandaja

• Kui õpilastel või töötajatel tekib hirme ja muresid sõjaga seonduvalt, siis tasuta ja kiire võimalus spetsialistiga rääkida on koolipsühholoogide nõuandeliin eesti keeles 1226 (tööpäeviti kl 16-20) ja vene keeles 1227 (teisipäeviti kl 16-20). Samuti saavad nii lapsed, laste vanemad kui ka koolipere liikmed vajadusel nõuannet, tuge ja abi küsida 24/7 lasteabi telefonil 116111 või kirjutada veebis lasteabi.ee või .

Toetame ühiselt ukrainlasi, kes jätkuvalt meie abi väga vajavad!
Haridus- ja Teadusministeerium